Atelier Lulua: The Scion of Arland

Atelier Lulua: The Scion of Arland

در حدود دو دهه، سری Atelier یک پلت فرم یا هر سال دیگر را با یک ماجراجویی جدید از کیمیاگری روبرو کرده است. این نوشته های سالانه در JRPG طولانی مدت، تمام داستان های مستقل نیستند، اما در سه گانه متصل به هم قرار می گیرند، و بعد از بازی سوم در سه گانه، بازی بعدی معمولا شروع یک داستان جدید است. با این حال، با پایان سه گانه اخیر اسرارآمیز، Gust کمی با بازنویسی اولین سه گانه 3D خود را با چهارمین ورودی غافلگیرانه در قالب Atelier Lulua تکان می دهد.

سه گانه آتلری آرلند در پلی استیشن 3 شروع به کار کرد و شخصیت های برجسته ای را به نام Rorona، Totori و Meruru دنبال کرد. در حالی که این بازی ها در اطراف یک دوره زمانی اتفاق می افتاد، Atelier Lulua سالها بعد اتفاق می افتد، دختران نوجوان Rorona شخصیت پیشین را به عنوان قهرمان جدید ما قرار می دهد. این دختر Lulua است و او شخصیت فکری Atelier کلاسیک است. پر از انرژی و شخصیت، او ساخته شده است فورا برداشت من و همیشه لذت بود برای دیدن bumbling در اطراف روی صفحه نمایش. آرزوی او برای از بین بردن میراث مادرش یک مبارزه جالب است که منجر به رشد و پیشرفت شخصیت در طول بازی می شود. Lulua از لحظه ی خنده دار و دوست داشتنی است، اما او نیز زمانی که اعتبار رول می گیرد، شخصیت گرمایشی و لمسی است.

بقیه بازیگران به همان اندازه دوست داشتنی هستند. شخصیت های جدید مانند دوست دوران کودکی حامی Eva و یا شعبده بازی نزاع عجیب و غریب فیکوس فینیس در راه های سرگرم کننده گول زدن از Lulua، به خوبی با هم به عنوان یک خدمه می آیند. با این حال، برای طرفداران سه گانه آرلند، شخصیت های متعددی که در حال بازگشت هستند مطمئنا لبخند را به صورت شما می آورند. دیدن شخصیت های مانند لیونا و پینا و راه هایی که آنها رشد کرده و تغییر کرده اند درمان است و دو برابر برای بازگشت قهرمانان مانند رورونا. داستان Atelier Lulua پیشرفت زیادی در مورد شخصیت های قدیمی تر و داستان های سه گانه Arland دارد که ممکن است در صورت کور شدن به شما سر بزند، اما شما هنوز هم قادر خواهید بود که از نوشتن دروغین و شخصیت های شایان ستایش قدردانی کنید. بدون در نظر گرفتن.

برای تمام شخصیت های بازگشتی که در این بازی حضور دارند، شگفت انگیز است که تعداد کمی از آنها درگیر گیم پلی چیزهای زیادی هستند. Atelier Lulua مانند بسیاری از بازی های Atelier قبل از آن، کیمیاگری و مدیریت اقلام را با جنگ های JRPG و اکتشاف سیاهچال مخلوط می کند. بسیاری از شخصیت های بازگشتی در داستان، اعضای حزب از بازی های قدیمی تر هستند، اما با وجود این، شما فقط 7 شخصیت قابل پخش را در Atellier Lulua انتخاب می کنید و بیشتر آنها تازه وارد هستند. حتی شخصیت های قبلی، تاتری و میروو، که نقش مهمی در داستان بازی می کنند، شخصیت های DLC را تحت تاثیر قرار می دهند.

خوشبختانه، با وجود یک استخر شخصیت کم عمق، مبارزه با Atellier Lulua بهتر از همیشه است. تشکیلات حزبی از گروه های شش نفره از بازی های قبلی تا پنج تغییر می کند، به شما سه مهاجم خط حمله و دو شخصیت پشت خط پشتیبانی می کند. حزب کوچکتر و ساده تر به جنگ های سریع تر منجر می شود، که بعدا به بازی ادامه می دهد.

همچنین یک مکانیک جنگی واقعا جالب در قالب توانایی وقفه وجود دارد. کیمیاگران در حزب شما میتوانند یک مورد قابل استفاده را تجهیز کنند و پس از انجام اقدامات کافی در مبارزه، از وقفه خود استفاده کنند تا بلافاصله از آیتم مشخص خود در وسط هر شخصیت یا دشمن استفاده کنند. این یک توانایی واقعا رضایت بخش است که به شما امکان می دهد تا حرکات نرم و صاف را خنثی کنید مانند فوری احیای یک عضو حزب فاسد.

Alchemy عملا یکسان است با اینکه در بازی های قبلی کار می کرد، با تغییرات جزئی و پیشرفت های جزئی. یکی از این ها توانایی دیدن اینکه آیا یک سنتز موفق خواهد شد یا شکست خواهد خورد قبل از ساخت یک آیتم. شما همچنین می توانید مواد تشکیل دهنده تقویت کننده را برای اجباری شدن یک مورد برای موفقیت و یا شکست، استفاده کنید، زیرا دستور العمل های دیرپز واقعا نیاز به مواد سنتز شکست خورده را به عنوان مواد تشکیل دهنده دارند. این سطح کنترل اضافی در طول کیمیاگری است که باعث می شود فرایند کمی بیشتر درگیر شود.

پیشرفت در این بازی به اندازه بازی های قبلی Arland محدود نیست. در عوض، داستان را پیش رو دارید و دستور العمل های جدید را با حل معماهای کیمیاگری باز کنید. Lulua در سر با یک کتاب مرموز پر از متن باستانی که فقط او می تواند دیده شود ضربه زد، اما همانطور که شما عمل را در بازی انجام می دهید، متن شروع به رمزگشایی می کند. این اقدامات از بازدید از مکان های جدید به کشف موجودات خاص و حتی ساخت آیتم های خاص است. نکاتی که کتاب به شما می دهد گاهی اوقات می تواند خیلی مبهم باشد، اما در پایان روز، سیستم ریدل کیمیاگر، اکتشاف و آزمایش را تشویق می کند به نحوی که واقعا قدردانی می کنم.

همه اینها در یک بسته است که مانند هر بازی دیگر Atelier به عنوان زیبا، روشن و جذاب می آید. طرح های شخصیت زیبا هستند، حفظ تعادل خوبی بین جادوگری JRPG و ابزار واقع بینانه که چند بازی اخیر از آن دور شده است. بازی Atelier بدون موسیقی آنها یکسان نیست و صدای Atelier Lulua همانقدر نرم و ظریف است. این همان نوع ابزار و جو را به عنوان بازی های قبلی در سری دارد، اما می تواند در برخی از ترفندهای منحصر به فرد برای موضوعات نبرد و آهنگ های مبارزه با رئیس شرکت بازی کند.

در سوئیچ، تصاویری باورنکردنی هستند. حالت دسکتاپ به سختی به نظر می رسد متفاوت از نسخه PlayStation 4 از بازی است. مدل ها تیز هستند، محیط ها واضح هستند و عملکرد خوب است. Undocked، این رزولوشن یک شیب می گیرد و شما گاهی اوقات متوجه می شوید که قاب های کوچک کمی وجود دارد، اما هنوز هم با هم فوق العاده خوب است.

99%
100 % داستان
98 % گرافیک
100 % موسیقی
98 % گیم پلی