GreedFall Review

GreedFall Review

عنکبوت مشغول این نسل بوده است. این توسعه دهنده فرانسوی تاکنون دو عنوان نقش آفرینی را منتشر کرده است: Bound by Flame در سال 2014 ، و The Technomancer در سال 2016. هر دو بازی ایده های جالبی دارند و احساس بی نظیری دارند ، اما در نهایت ، آنها توسط مکانیک گیم پلی winky کنار گذاشته شدند و داستان سرایی جرقه چیز بزرگی در قلب خروجی عنکبوتها وجود دارد – اما تاکنون این نرم افزار صاف شده است.

ما تاکنون می گوییم زیرا GreedFall بدون شک بهترین عنوان استودیو تا به امروز است. بار سوم که خوش شانس است ، توسعه دهنده سرانجام اشتیاق خود را برای خیالی عجیب و غریب عجیب و غریب بر روی یک پایه گیم پلی سنگ جامد تقویت کرده است. GreedFall بزرگتر از پیشینیان خود است ، اما از نظر لحن و ساختار بسیار هماهنگ تر است – می تواند رهایی از عنکبوت عنکبوتی باشد.

وقتی صحبت از RPG های اکشن وسترن می شود ، به طرز حیرت انگیزی انتخاب های باریک در پلی استیشن 4 است و GreedFall به نظر می رسد این شکاف را در دنیای پس از Witcher 3 پر کند. این موضوع با Dragon Age: Enkuisation: نبرد مبتنی بر مهمانی ، گفتگوی مبتنی بر انتخاب ، تأکید بر کلاسهای شخصیت و تجهیزات ساختگی ارتباط زیادی دارد. همچنین مناطق بزرگ و جدا از یک نقشه بزرگ بزرگ را پشتیبانی می کند. اما بر خلاف Inquestition ، GreedFall با تلاش های بیشمار واضح و اهداف متفرقه وزن نمی شود – این یک تجربه بسته بندی شده از ابتدا تا انتها است.

شما به عنوان “دی ساردت” ، نوعی دیپلمات بازی می کنید که وظیفه دارد در جزیره ای که عمدتاً بی پناه است ، نظم برقرار کند. دور از مشکلات قاره – که شامل طاعون نسبتاً نامطبوع است – جزیره Teer Fradee ممکن است در نگاه اول بهشت ​​به نظر برسد ، اما دیری نپایید که دی ساردت و دوستان وی به این نتیجه رسیدند که تنش بین ملل متخاصم و بومیان جزیره در همه زمان های مرتفع قرار دارند. به طور طبیعی ، این کار شماست که سعی کنید و همه را در کنار هم قرار دهید.

همانطور که اشاره شد ، د سارد می تواند زن یا مرد باشد و شما در ابتدای داستان با شخصی سازی شخصی سازی اصلی کار را شروع کنید. با این حال ، د ساردت هرگز به عنوان شخصیت خود احساس نمی کند. شخصیت آنها از ابتدا تقریباً در معرض سنگ قرار گرفته است ، و هیچ فرصت واقعی برای تغییر شکل آن وجود ندارد – شما یا وظیفه دیپلماتیک خود را به خوبی انجام می دهید یا آن را اصلاح می کنید.

در واقع ، گزینه های گفتگوی معنی دار بین و فاصله چندانی ندارند. بیشتر اوقات در هنگام مکالمه ، خود را به سادگی با انتخاب سؤالات از یک لیست پیدا می کنید ، در حالی که دی ساردت تصمیم می گیرد که صدای خود را انتخاب کند. برای یک RPG که به وضوح سعی در عضله در قلمرو BioWare دارد ، ناامیدکننده است که تنها تعداد معدودی از وقایع مهم شما را با انتخاب و نتیجه واقعی روبرو می کند.

تمام آنچه گفته شد ، هنوز نقش آفرینی ای وجود دارد که می توان در اینجا پیدا کرد ، به ویژه در نحوه ساخت دی سارد. به عنوان مثال ، سرمایه گذاری در صفاتی مانند کاریزما یا شهود امکان گفتگو را فراهم می کند که می تواند نتیجه کارها را تغییر دهد. اما اینها واقعاً مانند نتایج نهایی به نظر نمی رسد مانند انتخاب. تلاش های بیشمار یا به خونریزی (بد) یا مذاکره موفقیت آمیز (خوب) پایان می یابد. اغلب اوقات سیاه و سفید است ، و احساس می کند GreedFall خود را به فروش کوتاه می رساند.

اکنون ما را اشتباه نگیرید ، طرفداران RPG هنوز هم چیزهای زیادی را برای دوست داشتن در اینجا پیدا خواهند کرد. رضایت خاطر ما در ایجاد اختلاف بین متجاوزان مذهبی و بومیان مضطرب وجود دارد ، اما ما فقط آرزو می کنیم که خارج از پمپاژ تمام نقاط مهارت ما در وضعیت کاریزما ، عمق بیشتری از آن وجود داشته باشد.

نقش آفرینی ممکن است کمی کوتاه بیاید ، اما GreedFall با ساختمان جهانی خود به خوبی پیش می رود. این یک فانتزی جذاب است که از استعمار اروپا الهام گرفته شده است ، کاملاً با مشک ، لباس های شاد و موهای صورت. در بهترین حالت این یک تنظیم جذاب است که شخصیت را از بین می برد – به دلایل مناسب بی نظیر است.

جناح هایی که در این دنیا ساکن هستند ، کار بسیار خوبی برای فروش آن نیز انجام می دهند. اتحاد Bridge با ذهنیت علمی با Theleme ، ملتی کاملاً پرهیزگار (و خشن) که بر آموزه های یک قدیس ساخته شده است ، سر می زند. در همین حال ، بومیان Teer Fradee طبیعت را پرستش می کنند ، و همانطور که تصور می کنید ، بسیاری از آنها خیلی خوشحال نیستند که ببینند خانه آنها توسط افراد خارجی تمیز می شود. اگرچه پویایی بین سه جناح اصلی قابل پیش بینی است ، اما هنوز یک مثلث کاملاً متعادل است که باعث می شود که وفاداری شما در کجا قرار دارد.

به همین ترتیب ، بازیگران اصلی بازی از نظر منطقی قوی هستند. آنها عمق زیادی از نظر آنها ندارند ، اما همراهان شما همه چیزهای عجیب و غریب خود را دارند ، و آشنایی با آنها برجسته است. در حقیقت ، بسیاری از درخواست های جانبی عنوان توسط دوستان شما صادر می شود ، و به شما در مورد شخصیت آنها و همچنین سازمان ها یا افرادی که بخشی از آنها هستند ، می دهد.

داستان بازی GreedFall با برخورداری از بازیگران مناسب و دنیای خوب ، همه چیز را برای موفقیت لازم دارد ، اما کل بخش های بازی با نوشتن یکنواخت مانع می شوند. این یک معامله گر نیست ، اما گفتگو عادت دارد که به سر و صدایی در پس زمینه تبدیل شود. نکته این است که ، به سختی هیچ طنز به GreedFall وجود دارد. همه و همه چیز فقط کمی عصبانی ، کمی ناراحت کننده و فاقد هرگونه طعم مشخصی هستند. شخصیت های کمتر به طور لحظه ای در مورد مشکلاتشان دقایقی را خاموش و روشن می کنند و اگرچه به طور کلی عمل می شود ، اما توجه به آن دشوار است وقتی همه اینقدر مداوم باشد. برای وخیم تر شدن اوضاع ، چندین تلاش جانبی شما را به عقب و جلو گوش می دهند و به طور کامل هر آنچه را که هر NPC گفته است قبل از پیشرفت می توانید گوش دهید. این می تواند ذهن آزار دهنده باشد ، و مطمئناً با کمبود کامل موسیقی پس زمینه یا سر و صدای محیط در حین گفتگو کمکی نمی شود.

اما همه اینها لب به لب نیست – این یک عمل RPG به یک دلیل است. GreedFall بهترین مبارزه با هر بازی عنکبوتی را دارد – که بلافاصله مشخص است. با تمرکز بر ترکیب های اصلی ، توانایی های ویژه و تکنیک های فرار ، به طرز شگفت آور تنگ و پاسخگو است. حمله به پاریون همچنین ویژگی مهمی است و هنگامی که مجبور هستید دشمن خصمانه تهاجمی را باز کنید ، واقعاً مفید است. نبردها سریع و جذاب هستند ، و فقط به این دلیل نیست که چند ضربه سنگین می تواند شما را مانند معامله هیچ کس معاف کند.

بله ، GreedFall ممکن است گاهی اوقات چالش برانگیز باشد ، اما گذشته از برخی از جعبه های جعبه قابل توجه طفره ، به ندرت ناامید می شود (و شایان ذکر است که یک حالت آسان وجود دارد). تنها مسئولیت ما این است که به نظر می رسد همراهان شما به همان اندازه که صالح هستند ، سخت و سخت کار می کنند. به نظر می رسد برخی از حملات متحدان شما را به تسلیم تسلیم می کنند – یا ناگهان خیلی احمقانه هستند که فرار کنند. در مورد مشکلات سخت تر این امر به ویژه قابل توجه است ، و دشمنان می توانند آنقدر کشنده باشند که نداشتن حساب شما به عقب برگرداندن شما تقریباً تضمین می شود که یک بازی تمام شود. این یک دلخوری است ، اما ما امیدواریم که AI پس از شروع راه اندازی شود.

پس از آن ، مبارزات عمدتاً زمان خوبی هستند و با سبک های مختلف جنگی که می توانید در پرواز تغییر دهید ، تقویت می شود. سلاح های یک دست ، اسلحه های دو دستی ، اسلحه ها ، تله ها و جادوها همه گزینه ها هستند ، اما می توانید هرچه را که دوست دارید از طریق درخت مهارت De Sardet مخلوط کنید و مطابقت دهید. این عمیق ترین سیستم پیشرفت در خارج نیست ، اما کاملاً متعادل است. ضرب و شتم یک حریف به شدت زره پوش با تبر هالکینگ احساس رضایت بخش می کند ، در حالی که زیپ گرفتن در مورد شلیک میدان جنگ از انفجارهای جادویی لذت بخش است. این هیچ Dragon Dogma یا Monster Hunter یا Dark Souls نیست ، اما بی نهایت بهتر از چیزی است که اسپایدرها قبلاً مدیریت کرده بودند.

می دانید چه چیز دیگری نوار توسعه دهنده را تعیین می کند؟ عملکرد GreedFall. برخلاف The Technomancer ، GreedFall در PS4 Pro بسیار خوب عمل می کند. زمان بار سریع است و به سختی یک فریم را رها می کند ، و در نتیجه یک تجربه کاملا صاف را تجربه می کند. به نظر می رسد ، این یک نسخه جالب به نظر نمی رسد (حتی اگر جهت هنری آن واقعاً زیبا باشد) ، اما اشکالات گرافیکی جزئی در کنار آن بی عیب و نقص است.

85%

Summary

GreedFall بهترین بازی عنکبوت ها با فاصله ای است و تأثیرگذار است که توسعه دهنده تنها در چند سال کوتاه تاکنون آمده است. با موفقیت خارش BioWare را با دنیایی جذاب ، شخصیت های دوست داشتنی و گیم پلی راک جامد درآورده است. با این حال ، گذشته از تنظیمات منحصر به فرد آن ، هیچ چیز در مورد GreedFall واقعاً برجسته نیست. نبرد آن خوب است اما عالی نیست ، نقش آفرینی آن تا حد زیادی خوب است اما در نهایت مبهم است ، و نگارش آن صالح است اما گاه کسل کننده است. GreedFall درست به خاطر چیز خاصی است. طرفداران RPG چیزهای زیادی را دوست دارند ، اما در انتظار شاهکار بعدی ژانر نیستند.