Chocobo’s Mystery Dungeon EVERY BUDDY! Switch

Chocobo’s Mystery Dungeon EVERY BUDDY! Switch

اگر شما برای طلسم فاینال فانتزی بخواهید،

همه با Moogle تماس خواهند گرفت. اما یکی دیگر از موجودات نمادین پر از پرهای ناز است. Chocobo اغلب با کت و شلوار خود را در پوشش اسپین آف خود ایستاده است. اگرچه نارون زرد ناز است، این Dungeon رمز و راز Chocobo نشان می دهد هر BUDDY! بررسی کنید که “جدیدترین” ماجراجویی roguelike او یک جانور را پنهان می کند.

Chocobo یک پرنده شیرین است که تقریبا در هر ماجراجویی فانتزی فانتزی است. شما می توانید با Chocobos در بسیاری از RPG از حق رای دادن نژاد و یا استفاده از آنها برای سفر سریع تر. در Final Fantasy XIV و Final Fantasy XV شما می توانید آنها را به عنوان یک نوع uber برای چند دقیقه اجاره کنید تا سریعتر از A به B حرکت کنید.

پاپ جدید پر


علاوه بر این نقشهای پشتیبانی کننده، قهرمان بسیاری از بازی های خود مانند Shocobo Racing، که در آن شما می توانید با اسکیت بازان، اسکوتر و سایر وسایل نقلیه دیوانه رقابت کنید، در بسیاری از بازی های خود گل زد. در The Fables of Fantasy Fables: Chokobos’s Dungeon for Wii، جوجه ماجراجویی بسیار جذاب خود را در سال 2007 به دست آورد. این بازی در حال حاضر به عنوان بازرس نینتندو سوئیچ و پلی استیشن 4 با نام دیگری منتشر شده است: The Mystery Dungeon Chocobo: EVERY BUDDY!. آخرین بخش نام جدید برای هیچ چیز نیست، اما ما در این بررسی به این موضوع خواهیم پرداخت.

نه تنها نام بازی تغییر کرده است. همانطور که با یک remaster، گرافیک شما را بر روی صفحه نمایش شما بهبود می بخشد، اگر چه ارتقا در این منطقه حداقل است. شخصیت ها و روستاها به نظر می رسند که آنها ناز هستند و در حال حاضر بسیار واضح هستند. رزولوشن بازی در واقع کمی بهبود یافته است به طوری که کل به نظر می رسد کمی بیشتر مدرن است.

با این حال از لحظه اول روشن است که شما شروع بازی که با بازی قدیمی بازی می کنید. برخی از زمینه های نامشخص برای دیدن وجود دارد و برخی از شخصیت ها از لحاظ طراحی و انیمیشن کمی ساده هستند. اگر چه این گاهی اوقات قابل توجه است، این تجربه را مانع نمی کند. جایی که گرافیک در بازی تغییر کرده و عنوان تغییر کرده است، داستان قهرمان زرد Final Fantasy بدون تغییر باقی می ماند.

مردم فراموش نشدنی


Dungeon Mystery Chocobo، همانند اصلی در کل، در اطراف Chocobo که در کنار همسرش Cid در جاده ها به دنبال اشیاء با ارزش است، می چرخد. در طی یک سفر دو نفره به یک پورتال می رسد که به طور مستقیم به روستای زیبا از لست می شود. این روستای کوچکی است که به دنبال شادابی با مغازه ها، چشمه های بزرگ و ساکنان شاد است. هر کس در روستا یکدیگر را می شناسد و در عرض دو دقیقه شما از یک طرف به سوی دیگر حرکت می کنید. اگر چه جو به نظر می رسد دنج است، به زودی آشکار می شود که همه چیز در روستای پری مانند پری دریایی نیست.

ساکنان روستا همیشه وقتی که یک ساعت مرموز برای تلفن های موبایل می خوانند، فراموش می کنند. به محض اینکه کسی حافظه اش را از دست می دهد، Chocobo مجبور است که سرش را به خاطر اینکه خاطراتش را پاک کند خزیدن کند. در ذهن ساکنان همیشه یک چرک است که در آن Chocobo باید راه خود را پیدا کند وجود دارد. تنها با تکمیل زندان می تواند حافظه آن ها را بازخوانی کند و در نهایت روستا را به معنای واقعی کلمه از فراموشی نجات دهد.

سیاه چاله در خارج از زندان


گرچه روستا بسیار کوچک است، جهان در این بازی به میزان قابل توجهی بزرگتر شده است، زیرا هر سر و روده، یک سیاه چاله جدید را ارائه می دهد. با 20 ساکن، تقریبا همه آنها حافظه خود را از دست می دهند، این بدین معنی است که بسیاری از سیاه چال ها. علاوه بر این، سیاه چال ها هستند که ماجراجویی را جدا از خاطرات ساکنان می کنند. متاسفانه، سیاه چال ها خیلی شبیه به هم هستند، به این معنی که این بازی یک نوع کمی در این منطقه ارائه می دهد.

خوشبختانه با دشمنان متفاوت است. در طول ماموریت های خود در ذهن ساکنان، شما به طور دائمی توسط دشمنان معروف از حق رای دادن مانند کاکتوس، Behemoth، Tonberry و Adamantois مورد حمله قرار گرفت. دشمنان کافی در سیاه چال ها وجود دارند که انواع مختلفی دارند و هر سیاه چال می داند یک رئیس که یک مرغ را دوست دارد خام را دوست دارد. به همین ترتیب، اگر به این نتیجه برسید. از آنجا که ابتدا باید از طریق کل یک سیاه چال پر از دشمنان که پس از شما هستند بروید.

کاملا چند گزینه ای


خوشبختانه، همانند بسیاری از بازی های Final Fantasy، شما می توانید از نقش های مختلف و یا مشاغل استفاده کنید. شما به عنوان یک لیسانس آزاد، اما به زودی می توانید به عنوان مثال یک Knight، White Mage یا Black Mage شوید. سپس شما در حملات غوغا و یا در حملات سحر و جادو قوی تر، زیرا شما می توانید fireballs یا icicles در دشمنان آتش. نقش های زیادی وجود دارد، هر کدام با مجموعه ای از حملات خود. علاوه بر حملات جدیدی که Chocobo در هر نقش دارد، جوجه هر بار ظاهر زیبا را میبیند.

عمق که شما از طریق نقش های مختلف دریافت می کنید نیز در تجهیزات شما منعکس شده است. در راه شما Talons را برای مثال خواهید یافت. این ها پنجه های خود را بیشتر نیروی حمله و احتمالا عنصر اضافی مانند آتش، آب و یا سم را می دهد. شما همچنین می توانید زینتی را که از کیفیت دفاعی خود مراقبت می کنید پیدا کنید. تمام تجهیزات را می توان در جعل لسینگ تقویت کرد و به تجهیزات جدید و قوی تر ترکیب شده است. این یک عمق مناسب و معقول است که شما در یک بازی که ظاهرا بسیار زیبا و ساده در طراحی است انتظار نمی رود.

بدون تخم مرغ


این سادگی ناز چیزی بیش از یک نما است، زیرا ماجراجویی این دوست پرنده چیزی جز شیرین یا ساده نیست. در حال حاضر ماجراجویی Chocobo است Sekiro یا Dark Souls نیست، اما این بازی به طور منظم شما را مجازات می کند. پس از شروع نسبتا ساده، این چالش ناگهان در سرعت سریع افزایش می یابد. سیاه چال ها بزرگتر می شوند، دشمنان بیشتری وجود دارد و این دشمنان نیز قوی تر می شوند. قدم زدن در یک زندان نیز هزینه انرژی و اگر از آن استفاده شود، زندگی شما به آرامی بیرون می آید، مگر اینکه شما Chocobo سبز Gysahl (خوراک مورد علاقه پرنده) تغذیه کنید. اگر در زندان بمیرید، نه تنها تمام پول خود را از دست می دهید، بلکه تمام ارزش های ارزشمندی که پیدا کرده اید یا با شما داشته اید.

Chokobos’s Mystery Dungeon به راحتی می توانید 20 تا 25 ساعت در این راه مشغول شوید، که در آن شما باید مجددا در یک زندان آزاد شوید. هر بار که یک سیاه چال را شروع میکنید (یا دوباره بازی میکنید)، همه چیز کاملا متفاوت است. این بدان معنی است که شما هرگز نمی توانید پیش بینی کنید که مسیر شما به پایان چه خواهد بود، اما شما باید به دنبال پله ها به طبقه بعدی بروید تا سرانجام با رئیس برسید. گاهی اوقات شما با آن خوش شانس هستید و در عرض ده دقیقه از طریق یک زندان آزاد می شوید و همه انواع گنجینه های ارزشمند را پیدا می کنید، اما معمولا شما نیم ساعت یا بیشتر پیدا می کنید که در آن خروج است و دشمنان لازم را از شما دور می کند.

این به طور کلی یک سیستم خوب طراحی شده است که شما را سرگرم نگه می دارد با دائما در حال تغییر پرپیچ و خم. با این حال، در اینجا یک نقطه از سرخوردگی است، زیرا اگر شما فقط بدبختی (و این اتفاق می افتد به طور منظم) است که شما یک مسیر طولانی و بسیاری از دشمنان و شما چند مورد را پیدا کنید، شما گاهی اوقات باید از طریق یک زندان سه تا چهار بار بروید. در این لحظات عنصر roguelike از بازی به عنوان کاملا بی نظم می آید، در حالی که در لحظات دیگر آن را به سختی قابل توجه است. از این به بعد، سیاهچاله رمز و راز Chocobo شما را مجبور می کند تا به سختی کار کنید و دوباره بازی کنید، زیرا در غیر اینصورت شما برای حرکت به سمت بالا خیلی ضعیف هستید.


عنصر که در بازی Square Enix بسیار قوی است، سیستم مبارزه است. این بازی نوعی سیستم جنگی مبتنی بر نوبه خود در سیاه چال ها است. شما در حالی که در جستجوی یک سیاه چال نیستید این را متوجه نمی شوید، زیرا همه چیز هموار است، اما در طول مبارزه بسیار واضح است. هر کاری که انجام می دهید (یک گام، حمله یا استفاده از یک شی) هزینه یک نوبت را به شما می دهد. پس از عمل، دشمنان ممکن است یک عمل انجام دهند و پس از آن شما دوباره به نوبه خود.

تفاوت بزرگی با نسخه اصلی بازی و قسمت اصلی در عنوان (EVERY BUDDY!)، این است که شما می توانید یک دوست با شما در سیاه چال ها را. این می تواند هیولایی باشد که از آن شما BP کافی (نقاط بودجه) را با ضرب و شتم آنها یا یکی از شخصیت های بازی مانند Cid جمع آوری کرده اید. هر دوست دارای مزایا و معایب خاص خود است و از شما در مبارزه پشتیبانی می کند. اگر فردی به شما حمله کند، همه ی افراد به صورت خودکار به دشمنان حمله می کنند، مگر اینکه شما آنها را یک حمله خاص انجام دهید. چیز بزرگ این است که این افراد نیز می توانند توسط یک بازیکن دوم (محلی) کنترل شوند.

علاوه بر این خوب به بازی است که تنها می تواند استقبال. متأسفانه، حملات این افراد تقریبا به اندازه شیکووبو زیاد نیست، به طوری که بازیکن دوم همواره در سایه بازیکن اول راه می رود.

با سیستم چند نفره و دوستان، ماجراجویی roguelike Chocobo علاوه بر این بزرگ شده است که باعث می شود بازی بیش از 40 یورو هزینه آن را، حتی اگر شما در حال حاضر اصلی را کامل. یک دوست را انتخاب کنید که یک فیوز کوتاه نداشته باشد، زیرا Mystery Dungeon چالش را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

بزرگترین ضرر و زیان بازی به جلو، یعنی سیاه چال های بی نظیر است. با کمی شانس می توانید از طریق بازی بدون ترک های زیادی بجنگید، اما اگر شما بی بدیل هستید، می توانید به طور مستقیم به یک سفر جهنمی بروید. با استفاده از این remaster، Square Enix مرغ را با تخم مرغ طلایی نمی گیرید، اما یک بازی را تنظیم می کند که قادر به سرگرمی برای ساعت ها است.

80%
امتیاز کلی

نقاط قوت

  • ظاهر بسیار زیبا
  • سیستم مبارزه با پیچیدگی بزرگ
  • با هم (آفلاین) در جاده
  • دوستان زیاد هستند

نقاط ضعف

  • در بعضی مناطق کمی قدیمی شده است
  • مجبور به سنگ زنی تا زمانی که قطره
  • بعضی اوقات کمی ناراحت کننده است