REVIEW: OMEGA LABYRINTH LIFE (NINTENDO SWITCH)

REVIEW: OMEGA LABYRINTH LIFE (NINTENDO SWITCH)

برای اولین بار ، آکادمی برجسته Belles Fleurs از اولین دانشجوی انتقال خود استقبال می کند. افسانه ها می گویند که درون دیوارهای آکادمی زیباترین باغ قابل تصور است. گلها همیشه شکوفه می گیرند و دیدن آن چشم اندازی باورنکردنی است. دقیقاً همانطور که دانش آموز انتقال ، هیناتا آکاتسوکی اولین قدم های خود را در بلوز فلوس بر می دارد ، او را به دنیای دیگری شلاق می زند ، یکی پر از جادو و جادو. هینا با هدایت یک صدای مرموز اما دوستانه ، قادر به فرار از ناامید شدن است. به محض بازگشت او ، خیلی زود متوجه می شود که این باغ توسط یک نیروی شیطانی مورد تهدید قرار گرفته است. اگر هیناتا و دوستان جدید او موضع نگرفتند ، تمام گلهای گرانبها از بین می روند. امیدوارم دانشجویان Belles Fleurs بتوانند به عنوان محافظان باغ بزرگ ، به نقش خود بپردازند.

Omega Labyrinth یک سریال roguelike است که با روحیه Mystery Dungeon ساخته شده است. در واقع ، این نرم افزار Matrix Software ، همان توسعه دهنده ای است که با Chunsoft در Torneko: The Last Hope کار کرده است. البته این ده ها سال پیش بود. از آن زمان ، این ژانر بطور نمایی رشد کرده است ، با عناصر سرکش همه چیز را شروع می کند ، از تیرانداز اول تا Metroidvanias. با این وجود ، Labyrinth Life امگا به فرمول کلاسیک می چسبد ، جایی که ثروت یا شکست همیشه یک قدم فاصله دارد. بازیکنان باید در سیاه چال های تصادفی حفر شوند ، از همه چیزهایی که می توانند دست خود را بگیرند ، استفاده کنند و سعی کنند از مرگ بدبخت خودداری کنند.

اعطا می شود ، بر خلاف حق رای دادن که از آن الهام گرفته است ، این بازی هر زمان که فرصتی ایجاد شود ، قصد منحرف کردن دارد. زنان تازه نفس Belles Fleurs مانند هر جنگجو به شدت در جنگ هستند ، اما انتخاب آنها در زره پوش کمی سوال برانگیز است. اصولاً سینه بند و شورت جای زنجیر نامه و لعاب ها را می گیرد. تله ها گاهی اوقات می توانند دامن دانشجویی را بپوشانند و آنها را نتواند برای یک یا دو نوبت عمل کند. اگر این کافی نبود ، حتی می توان به یک جفت تحتانی شورت تبدیل کرد. تصور کنید که سعی در نبرد به عنوان یک تکه پارچه بی فایده برای زنده ماندن دارید. سپس مسئله امگا پاور …

این معامله است: وقتی هیولا شکست می خورند ، قدرت امگا را آزاد می کنند … که سپس توسط سینه های قهرمان جذب می شود. این پدیده باعث می شود اندازه آنها رشد کند. با بزرگتر شدن شلوغی ، افزایش آمار ایجاد می شود. با این حال ، اثرات دائمی نیستند. در ژانر روگلیک صادق است ، هنگامی که قهرمان یک سیاه چال را ترک می کند ، سینه او به اندازه اصلی خود باز خواهد گشت. با کمال تعجب ، شخصیت های شلوغ تر با یک مزیت ذاتی شروع می شوند. کسانی که به اندازه “مبارک” نیستند با سرعتی بیشتر رشد می کنند ، بنابراین تعادل برقرار می شود. اوه و مراقب تله های ماشین لباسشویی باشید. به اسم آنها صادق است ، آنها یک ماجراجوی بدشانس را به یک جام A می کشند ، که آمار آنها را به شدت کاهش می دهد. بله این بازی چیز دیگری است. به هر حال ، قدرت امگا نیز به عنوان ارز عمل می کند. همیشه مطمئن شوید که برخی از آنها را در دست داشته باشید ، زیرا بعضی اوقات مغازه ها در حین کاوش یافت می شوند.

همانطور که به نظر می رسد باورنکردنی نیست ، آن پاراگراف های زن و شوهر آخر فقط نوک کوه یخ پرتحرک هستند. هنگام کاوش ، شما را ملزم به دیدن موارد ناشناس می کنید. بلورهای ابهام لازم است تا تشخیص دهند که دقیقاً چه چیزی قرار است باشد. این کریستال ها با انرژی امگا ، که در قفسه سینه ذخیره می شود ، انرژی می شوند … احتمالاً شما می دانید که این به کجا می رود؟ خوب ، بنابراین برای شناسایی کریستال ، قهرمان باید آن را بین سینه های خود قرار دهید. پس از یک جلسه مالش کوتاه ، مورد مشخص می شود. آه ، و فقط برای تضمین اینکه هیچ ظرافتی در این مورد وجود ندارد ، پیش از انتشار “انرژیهای عرفانی” خود ، بلور به اندازه و رشد می یابد و سرخ می شود. اوه وای! آزمایشاتی که باید انجام دهید فقط برای اطمینان از امنیت باغ بزرگ است.

با توجه به ژانر ، طبیعی است که انتظار داشته باشید برای ضربات پنالتی یک پنالتی دریافت کنید و این بازی ناامید نشود. اگر قهرمان از HP فرار کند ، تمام وسایل خود را از جمله سلاح های مجهز و “زره پوش” از دست می دهد. از آنجا که پیشرفت به طور مداوم ذخیره می شود ، هیچ راهی برای بازگشت به پس انداز قبلی وجود ندارد. خوشبختانه روش هایی برای جلوگیری از از بین رفتن تجهیزات مخصوصاً با ارزش وجود دارد. تسمه های GPS را می توان به موارد وصل کرد ، بنابراین می توان آنها را به راحتی بازیابی کرد. فقط آماده باشید تا مبلغی مرتباً پرداخت کنید تا آنها را برگردانید. معجون “بال فرشته” در برابر موارد ناپدید شده محافظت می کند. بدتر می شود ، شاید یک پری دوستانه لباسهای گمشده شما را از ته هزارتوی ماهی بخورد.

حتی اگر شما تلاش خود را برای حفظ امتیازات اصلی انجام می دهید ، اتفاقات بد هنوز هم می تواند رخ دهد. در زمان اشتباه در دام اشتباه ، واقعاً بازی شما را خراب می کند. فقط برای مثال آوردن. هیناتا در حال اجرا است و وقتی “WHOOP” به فکر مشاغل خودش است. او می لغزد و سقوط می کند – اکنون سلاح ها و لباس زیر او در سراسر کف پوشیده شده است. در حالی که او در حال تلاش برای بهبودی است ، یک جادوگر وارد اتاق می شود و بلافاصله او را با یک ستون آتش نان تست می کند. چه شرم آور اگر فقط شورت او – که دفاع جادویی را تقویت می کند – در طول پاییز از بین نمی رفت. برخی از هیولا همچنین می توانند جادوگران زنگ زدگی ایجاد کنند ، که باعث می شود تجهیزات به سرعت خراب شوند. خوشبختانه ، راه هایی برای محافظت در برابر این مضرات وجود دارد. همچنین ، اگر می خواهید کاملاً مطمئن شوید که در دام نمی روید. سعی کنید سلاح خود را در حالی که درون یک اتاق است ، چرخانید. اگر تله ای در این نزدیکی وجود داشته باشد ، نوسان باعث ظاهر شدن آن می شود.

یکی از جنبه های جالب این عنوان این است که هفت شخصیت قابل پخش وجود دارد. هر بانوی مجموعه ای از مهارت های خاص خود را دارد که برای از بین بردن هیولا ها و انجام کاوش ها کمی ساده تر عمل می کند. یک سیستم دوستان نیز وجود دارد. برای بیشتر کارها ، به کمک شریک زندگی خود جذب خواهید کرد. آنها دستورالعمل رهبر خود را دنبال می کنند و دشمنانی را که نزدیک می شوند درگیر می کنند. این ایده خوبی است برای اطمینان از اینکه شریک زندگی شما از تجهیزات مناسب و معقول برخوردار است ، و اینکه مهارت مهارت او را برای هر یک از نواقص رهبر پوشش می دهد. تعویض شرکا را می توان در هر زمان انجام داد. همچنین ، اگر یکی از آنها با ضرب و شتم خارج شود ، آنها بهبود می یابند به شرط آنکه بازمانده آن را به طبقه ی بعدی برساند. توجه داشته باشید که این کار ساده تر از آنچه گفته شده است انجام می شود ، زیرا هیولائی که آنها را خراب کرده است ، همراه با افزایش قابل توجه آماری ، تبلیغی دریافت می کنند.

در بین گشت و گذارهای سیاه چال ، دانشجویان آکادمی Belles Fleurs برای مراقبت از باغ بزرگ توصیه می شوند. با کاشت بذر و نشان دادن کمی TLC ، آنها به گلهای زیبایی تبدیل می شوند. باغی که از نظر زیبایی مطبوع باشد ، دلپذیر است ، اما سود واقعی در شهد آنها تولید می شود. شهد به عنوان ارز دوم خدمت می کند و از آن برای خرید انواع میوه ها یا مواد خوب دیگر استفاده می شود. اینها به ماشینی موسوم به آسیاب کننده منتقل می شوند و در آنجا به اثرات اضافه تبدیل می شوند. جلوه های اضافه شده می توانند شامل جوایز آمارهای مختلف ، دفاع در برابر بیماری های متعدد و غیره شوند. شاید برای صرفه جویی در اثر “Float” ایده خوبی باشد. تا زمانی که شخصیت پخش کننده شناور باشد ، آنها نمی توانند هیچ تله ای را تنظیم کنند. از طرف دیگر ، شهد می تواند در یک فعالیت تقویت کننده مهارت موسوم به “تقویت” سرمایه گذاری شود. وقتی می بینیم که چگونه سطح شخصیت بازیکن به 1 کاهش می یابد ، هر وقت آنها یک سیاه چال را ترک می کنند ، افزایش دائمی در توانایی های یک فرد کاملاً استقبال می شود.

حالا دیگر ، تقویت با شخصی مستلزم یک بازی مینشک است. مومو و یووو ، متولیان سادوماسوخیست باغ بزرگ ، افتخارها را انجام می دهند. با لمس نقاط فشار شخصی ، قدرت امگا آنها جمع می شود. بسته به این که انگشتان این خواهران چقدر با استعداد هستند ، قهرمان قادر نخواهد بود خودش را مهار کند ، و سپس او به اوج خود می رسد … چه کسی! ام … بگذارید فقط بگوییم که او قدرت امگا خالی خود را آزاد می کند و مهارت هایی را می آموزد که به او در برخورد با هیولا کمک می کند. زندگی دخمه پرپیچ و خم امگا فاقد کارآفرینی مطرح است. کم بودن صدا یا استفاده از هدفون را در نظر بگیرید. در غیر این صورت ، هیناتا و فریادهای شور و شوق باند توجه همه را در خانه شما جلب می کنند. گذشته از آموزش ، دیگر نیازی به اجرای این مینی بازی نیست. اگرچه هنوز باید مقدار لازم شهد را پرداخت کنید ، اما می توانید از مینی بازی پرش کنید و توانایی های خود را بدست آورید.

گاهی اوقات ، ممکن است به چیزی بنام TFT Petal گیر بیفتید. TFT یا Tit-For-Tat یک بازی کوچک janken است. با بهترین رقیب خود در یک بازی قیچی سنگ کاغذ ، در انتهای سیاه چال پاداش های بیشتری کسب خواهید کرد. اگر به هر دلیلی قهرمانان در حین نگه داشتن گلبرگ TFT شکست خورده باشند ، باز هم شانس بازی خواهید داشت. اما این بار پاداش این است که شما تمام وسایل و تجهیزات خود را از دست نمی دهید. از آنجا که کراوات هنوز هم به عنوان یک پیروزی محسوب می شود ، دو سه شانس وجود دارد که مواد را حفظ کنید. با کمال تعجب ، این نسخه از janken با استفاده از مشاغل شخصی خود پخش می شود.

حالا احتمالاً شما در حال فکر کردن هستید “بسیار خوب! بله مشغله های زیادی هستند ، اما من بیشتر به بازی واقعی علاقه دارم.” نیازی به نگرانی نیست ، زیرا نرم افزار Matrix در اینجا کار بسیار خوبی انجام داده است. اگرچه این مناطق به ندرت از راهروها و اتاق ها دور می شوند ، اما هنوز هم به شکلی جذاب و سرگرم کننده طراحی شده اند. سیاه چال های بعدی تله های خطرناک تری را به کار می گیرند ، و همچنین هیولاهایی که باید از لحاظ استراتژیکی به آن نزدیک شوند.

برای هر کسی که در آنجا به دنبال یک چالش منحصر به فرد باشد ، سیاه چال های شخصیت خاص وجود دارد. شما مجاز به وارد کردن موارد در این محاکمات نیستید. بنابراین تنها راه برای زنده ماندن ، تسلط بر هر مجموعه مهارت و انجام آنچه در دسترس است است. در زندان سیاه مه کوروساکی ، او دائما توسط هیولاهای سطح بالا تعقیب می شود. تنها راه مقابله با استفاده از Hyper Omega Slash است که به دشمنان اطراف آسیب زیادی می رساند. تنها نکته ای که وجود دارد این است که این حرکت فوق العاده نیاز به یک جام Z دارد. خوشبختانه ، کتاب هایی وجود دارد که می تواند در دستیابی به آن نسبت های عظیم کمک کند. می بایست در حالی که یک قدم جلوتر از بدی ها است ، معبرها را شکار کند. به همان اندازه که این سناریو مسخره است ، در متن بازی کار می کند. بازیکنان باید چندین حرکت رو به جلو فکر کنند ، یا در غیر این صورت رنج آنها بسیار زیاد خواهد بود.

کنترل آنها آسان است ، به خصوص برای هر کسی که با بازی های Mystery Dungeon آشنا است. پایین نگه داشتن دکمه B باعث سرعت بخشیدن به قهرمان می شود. وقتی Y و B پایین نگه داشته می شوند ، آنها حتی سریعتر سفر می کنند. این امکان برای سرعت بخشیدن به شما امکان پذیر است ، بنابراین بازیکنان می توانند در کمتر از نیم ساعت 15+ سیاه چال طبقه داشته باشند. در کنار موجودی یک دکمه میانبر به راحتی در دسترس است. به محض اینکه بتوانید وسایل خود را مدیریت کنید ، میخکوب یک معجون یا شلیک پیکان تلاش حداکثر می کند. مراقبت از باغ بزرگ نیز کار آسانی است. تنها کاری که باید بکنید کاشت بذرها ، آب دادن به آنها است ، سپس به دنبال ماجراجویی یا “تقویت” باشید تا زمانی که رشد کنند. نرخ فریم در حین باغبانی کمی خشن است ، اما مسئله ای جدی نیست. از آنجایی که ما به این موضوع می پردازیم ، در واقع بسیار ظریف است که دسترسی به بیشتر مواد فریب خورده نیاز به قدردانی از باغبانی دارد. این چیزی نیست که شما هر روز می بینید.

به طور خلاصه ، اگر شما از طرفداران ژانری هستید که مایل به نگاه گذشته هستید یا آغوش خود را در آغوش می گیرید ، پوچی پوستی همه چیز را در آغوش می گیرید ، پس از آن امگا Labyrinth Life یک انتخاب مطمئن است. کاملاً اعتیاد آور است. شخصیت ها نیز بسیار جذاب هستند. اگرچه ، بگذارید مشخص شود ، مشاغل آنها واقعاً کسل کننده است. بله ، این منتقد پیش می رود و آن را می گوید: دانشجویان خسته کننده هستند! صادقانه بگویم ، در اینجا یک roguelike وجود دارد که دارای ویژگی های باغبانی و باغچه هایی است که مانند علف های هرز در حال رشد هستند. این در واقع یک چیز جالب طاقچه است ، اما هنوز اجازه می دهد بازیگران چیزی غیر از دختران مدرسه باشند ، یک پل خیلی دور است.

85%

Summary

Omega Labyrinth Life برای جلب مخاطب بسیار خاص ایجاد شده است ، اما این بدان معنا نیست که این یک بازی بد است - در واقع ، خیلی از آن فاصله دارد. نرم افزار ماتریکس فرمول Mystery Dungeon را به خوبی می فهمد ، و آنها همه توقف ها را برای ارائه محصولی استثنایی بیرون کشیده اند. هر یک از هفت شخصیت قابل پخش ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و همکاری با آنها گزینه های تاکتیکی زیادی را ممکن می سازد. موضوع قطعاً مورد توجه همه قرار نخواهد گرفت ، اما حداقل گزینه ای برای رد شدن از محتوای ناخوشایند تر وجود دارد. فقط انتظار نداشته باشید که در اینجا چیزی شبیه به "خانواده دوست" پیدا کنید. در کل ، این بسیار توصیه می شود.