نقد و بررسی DEAD OR SCHOOL

نقد و بررسی DEAD OR SCHOOL

Dead or School یک بازی پر از آشکار و آشکار است: احتمالاً محصول تیم کوچکی از سه نفری است که با بودجه بسیار محکم و شلوغی کار می کنند تا یک ایده خلاقانه بسیار – شاید بیش از حد – جاه طلب را تحقق بخشند. به طور مشکوک بهینه شده است ، به خصوص در حالت دستی ، جایی که بسیار کمی فشار می آورد. وقتی دوربین به یک زاویه جزئی تغییر می کند ، حفره های 2D آن کاملاً نازک به نظر می رسند. برش های پیش رندر آن به مراتب بدتر از پس زمینه های چندضلعی درون بازی به نظر می رسد ، که در حال حاضر کمی قدمت به نظر می رسند. و رابط کاربری عظیم آن (البته دوست داشتنی) گاه و بیگاه اقدام را تحت پوشش قرار می دهد.

با این حال به نوعی ، یک جادوی واقعی در اینجا وجود دارد. جذابیت اصلی بازی به حدی است که تمام این مسائل پس از گذشت چند دقیقه به سادگی از بین نمی روند زیرا شما یک زمان خیلی خوب برای توجه خواهید داشت. آنچه ما در اینجا داریم یک پیمایشگر جانبی 2 بعدی با شگفت آور و لذت بخش است که سزاوار توجه بیشتر از آنچه که احتمالاً می خواهد بدست آورد ، است. این چنین تجربه‌ای کاملاً رضایت بخش و خوش اخلاق است که به طور واضح با چنین عشقی کنار هم قرار گرفته است ، دیوانه بودن در مورد هر کاری که بتواند کمی بهتر کند ، سخت است.

Dead or School یک داستان پس از آخرالزمانی است ، که به عنوان یک داستان جانبی سوداگرانه برای کارگردان و هنرمند Mokusei Zaijuu به صورت خودکار منتشر شده مانگای علمی-تخیلی ماشین مانگا نانامی چان ، توسعه یافته است. بیش از هفتاد سال از جنگ میان بشریت و جهش یافته ها می گذرد – درگیری که بشر را به زیر زمین کشاند و جهشگران را رها کرد تا بر روی سطح بی پرده بچرخند. مردم اکثراً اکثر موارد خود را تا کنون پذیرفته اند – حداقل تا حدودی به این دلیل که به نظر نمی رسد کسی نتواند جزئیات جنگ یا محل وقوع جهش ها را به خاطر آورد – اما نسل سوم انسانهای زیر زمینی بی قرار هستند.

Protagonist Hisako یکی از این ساکنان زیرزمینی نسل سوم است و مجذوب دنیای ممنوع در بالا است. او می آموزد که زمانی مکانهایی به نام “مدارس” روی سطح وجود داشته است و جوانان می توانند در آنجا جمع شوند ، یاد بگیرند و با هم بازی کنند. به طرز مقاومت ناپذیری به این سمبل امید ، هیساکو آرزو می کند آنچه را که ممکن است انجام دهد تا سطح خود را پس بگیرد و مدرسه ای بسازد که در آن و دوستانش بتوانند در خوشبختی زندگی کنند. مادربزرگش با شناختن آتش در چشمان هیزاکو که مدت زمان طولانی در هیچ کس دیگری ندیده است ، لباس مدرسه قدیمی خود را به جوان می دهد و او را تشویق می کند تا برخی از متحدین را جمع کند ، خودش را مسلح کند و تمام تلاش خود را برای تحقق رویای خود انجام دهد. . چرا که بشریت در این مرحله باید از دست بدهد؟

این فرضیه ممکن است در ابتدا مسخره به نظر برسد ، اما در واقع کاتالیزور روایتی جالب و بسیار صمیمانه است که از شخصیت پیشکسوت و ساده و دلپذیر خود برای ارائه پیام امید در دنیای تاریک استفاده می کند. و همینطور که هیساکو شروع به کشف حقیقت پشت جنگ – و همچنین انگیزه های واقعی چندین گروه از انسان ها که در زیر زمین شکل گرفته اند – چیزهایی می شود که با برخی پیچش های جذاب به اوج حیرت انگیز حماسه می پردازد.

داستان همان چیزی است که انگیزه پیشرفت در Dead یا School را فراهم می کند ، اما این گیم پلی جایی است که درخشان ترین آنها را می درخشد. آنچه در اینجا داریم این است که یک platformer بزرگ پیمایش 2D با کنترل های سخت ، مبارزه سنگین ، بسیاری از غارت و برخی از چالش های جدی متنوع مهارت ، عقل و مهارت.

Hisako به سه سلاح مجهز است: یک غار پیاده ، اسلحه و یک پرتاب مواد منفجره. در هر یک از این دسته ها تغییرات زیادی وجود دارد که متفاوت از یکدیگر است. به عنوان مثال ، در دسته غوغا ، شمشیر شمشیربازی برای حمله سریع سلامتی دشمن ، حملات سریع را تحویل می دهد ، در حالی که یک چکش جنگ ، یک نوسان هیولا در هر زمان ، پشت سر هم آسیب بزرگی را به همراه دارد.

هیچ کس سلاح صحیح “صحیح” را ندارد. شما می توانید مطابق با playstyle مورد نظر خود و غارتهایی که به دست آورده اید تصمیم گیری کنید. همچنین سلاح ها می توانند به روشهای مختلفی برای تقویت آمار و یا افزودن تواناییهای اضافی به آنها تعدیل شوند. در اینجا سفارشی سازی های زیادی وجود دارد – هرچند مثل همیشه با بازی هایی از این نوع ، کمی مورد رحمت RNGesus عزیز قدیمی هستید.

انواع دشمنان در طول مدت کمپین تغذیه می شوند ، بنابراین همیشه در هنگام ورود به منطقه جدید دشمنان جدیدی را مشاهده می کنید. و تنوع بی نظیر در انواع دشمن و الگوهای حمله – به عنوان رئیس های عظیم – به این معنی نیست که هر سه دسته اسلحه مفید هستند ، بنابراین بهتر است با همه آنها راحت باشید.

یک مکانیک عالی مخصوص طفره رفتن نیز وجود دارد که هم قاب های شکست ناپذیری سخاوتمندانه را برای نفی حملات و هم مکانیک “زمان کند” به سبک Bayonetta فراهم می کند ، اگر فقط در یک لحظه مناسب از جاده خارج شوید. هرچند نوار استقامت خود را تماشا کنید. این یک بازی نیست که در آن شما فقط می توانید دکمه های حمله و گول زدن را چکش بزنید و به بهترین ها امیدوار باشید.

مرده یا مدرسه بیشتر در “برخوردها” ساختار یافته است. در حالی که از یک نقطه ذخیره به نقطه دیگر حرکت می کنید ، در شرایطی قرار خواهید گرفت که قبل از ادامه کار ، باید چندین موج دشمن را پاک کنید. این امواج از پیش تعریف شده هستند ، بنابراین اگر در حال یافتن تلاش خود هستید ، می توانید قبل از تلاش دوباره ، آنها را یاد بگیرید و مطابق آن آماده شوید. تا زمانی که به نقطه نجات بعدی نرسید ، باید هر بار که گذشت ، این برخورد را پاک کنید؛ با این وجود ، پس از گذراندن این مرحله ، برخورد اختیاری می شود و در صورت تمایل می توان از آن عبور کرد.

پیشرفت از طریق بازی ، از این طریق ، در واقع بسیار خطی تر از نقشه های باز به نظر می رسد – اگرچه شاخه های بی شماری از مسیر مهم وجود دارد که به شما امکان می دهد “سوغاتی” قابل جمع آوری اختیاری و نجات پناهندگان به دام افتاده را بدست آورید. این موارد به ناچار فراتر از یک چالش توصیفی از خود پنهان است ، و بسیاری از این بخش ها برخی از جالب ترین مجموعه های بازی را ارائه می دهند.

به عنوان مثال ، در زیر “شهر برقی” توکیو ، آکیهابارا ، شما خود را پیدا خواهید کرد که چراغهای شلیک می کنید تا مسیری را به سمت تاریکی نشان دهید. در جاهای دیگر ، با استفاده از دکمه های همیشه در حال پیشرفت ، به یک ساختمان متلاشی شونده خواهید شد ، دعوت می شوید تا یک ماشین بازی را انجام دهید که به نوعی از جنگ جان سالم به در برده یا حتی فرصتی برای اجرای یک تکنواز گیتار با یک جهش دوستانه فراهم کرده است.

در همین حال ، مسیر اصلی بازی شما را با محیط های متنوعی سوق می دهد و سفر به هیساکو را از مقیاس و زمینه عالی برخوردار می کند. در یک مرحله ، شما می توانید از طریق تونل های پوستی فاضلاب عبور کنید. در دیگری ، با آشفتگی در پس زمینه ، خیابان های سطح را می جنگید. همیشه چیز جدید و هیجان انگیزی وجود دارد که می بینید در حال پیشرفت هستید ، و این به همان اندازه داستان است که شما را تحت فشار قرار می دهد تا همیشه از طریق ماجراجویی رضایت بخش دائمی هیساکو به این امید که یک روز ، او سرانجام به مدرسه برسد ، باشد.

نتیجه
برای بعضی از افراد ممکن است تکنیک فنی کافی باشد تا آنها را به طور کامل با Dead یا School درگیر نکنند. این یک شرم واقعی خواهد بود ، به خودتان اجازه دهید تا در روایت ، مکانیک ، شمع های غارت ، مراحل زیبا و سبک بازی فوق العاده پیچیده شوید ، و در اینجا چیز خاصی برای لذت بردن وجود دارد. اگر یک جواهر وجود داشته باشد

84%

نقاط قوت

  • سطوح عظیم و خوبی با چالش های متنوع و جالب
  • رضایت بخش و مبارزات سنگین با شخصی سازی شخصیت های عمیق
  • روایتی جالب ، صمیمانه و خوب

نقاط ضعف

  • نرخ فریم به خصوص در حالت دستی کاملاً متغیر است