Mortal Kombat 1 review

MK1 یک بازی Mortal Kombat جدید است که در یک دنیای کاملاً جدید جریان دارد، اما آیا ریست و Kameos برای تازه کردن این سری کافی است؟

Mortal Kombat 1 یک دنیای جدید است: این همان چیزی است که اد بون در هر برنامه کنفرانس بازی در تابستان امسال تکرار می‌کرد و در بیشتر موارد حق با اوست. MK1 در یک جدول زمانی کاملاً جدید روایت می‌شود که در پایان مبارزه Mortal Kombat 11 با Kronika متولد شد، که توسط لیو کانگ با هدف ایجاد آرامش در همه قلمروها ساخته شد. خب، صلح هرگز دوام نمی‌آورد، و این Mortal Kombat است، بنابراین قبل از پایان داستان، کروبی بی‌گناه شاداب و گونه‌های گلگون که رایدن جوان است، می‌بیند که یک سر بریده از پله‌ها پایین می‌رود، زیر پاهایش استراحت می‌کند و او به بالا نگاه می‌کند. با تمام خوشحالی بچه شیری بار که می گوید “ممنون کیتانا!”

MK1 احمقانه است. خیلی احمقانه است، و من آن را به هیچ وجه نمی خواهم. Netherealm به ساخت جنگنده هایی با حالت های داستانی انفجاری معروف است و این تفاوتی ندارد. دیدگاه صلح آمیز لیو کانگ برای جهان با اختلال مواجه می شود و به زودی شاهد تهدید جدیدی برای تعادل جهان هستیم. همه چیز به سادگی شروع می شود، با لیو کانگ که یک رایدن جوان و کونگ لائو را از زندگی فروتنانه آنها در آموزش شائولین و کار در مزرعه استخدام می کند. همراه با جانی کیج و تاکاهاشی تاکدا، این گروه به عنوان مدافعان جدید Earthrealm تمرین می‌کنند.

در بیشتر موارد، بازنگری جدول زمانی به خوبی انجام شده است. این به بازیکنان جدید (یا هر کسی که داستان های گذشته را فراموش کرده است) اجازه می دهد تا وارد صحنه شوند و دوباره به گروه شخصیت ها معرفی شوند بدون اینکه احساس کنند قبلاً همه چیز را دیده اید. هر چند چند خصلت وجود دارد. لیو کانگ اتحاد شخصیت‌ها، شخصیت‌ها و حتی روابط را تغییر داده است، و نحوه پیشرفت همه چیز بسیار جالب‌تر است اگر بدانید قبلاً چه کسی بوده‌اند. و اگر قبلاً نمی‌توانید بگویید، این واقعیت که این جدول زمانی در پایان MK11 ساخته شده است به این معنی است که این واقعاً شروع تازه‌ای برای جهان یا روایت نیست.

خط داستانی یک ماجراجویی فیلم B است. طبق معمول، این مجموعه‌ای از صحنه‌های برش است که توسط دعوا به هم مرتبط شده‌اند، و این تصور را القا می‌کند که طرح داستان از قبل نوشته شده است، و وظیفه شخص دیگری است که گیم‌پلی کافی برای سرمایه‌گذاری بازیکن را وارد کند. جانی کیج تقریباً به طور انحصاری در ارجاعات فیلم صحبت می‌کند، که فقط به اندازه کافی احمقانه است که دوست‌داشتنی بماند، اما حتی دیالوگ‌های «جدی‌تر» هم مانند کلیشه‌ای به نظر می‌رسد که یک هوش مصنوعی می‌توانست با اکشن دهه 80 ارائه کند. فیلمنامه های فیلم خوشبختانه نباید آن را جدی گرفت، و به راحتی به اندازه کافی سرگرم کننده است که شما را تا پایان بازی نگه می دارد.

حالت داستانی یک جزء کلیدی برای هر بازی مبارزه ای Netherealm است، اما به سختی تنها چیزی است که طرفداران می خواهند. یک جامعه هاردکور از طرفداران جنگنده Netherealm وجود دارد، و مکانیک های جدید در اینجا بسته به نوع بازیکنی که هستند، سال خود را یا تجربه آنها را خراب می کنند. Kameos اضافه شدن بزرگ است، و اینها جنگنده هایی هستند که منحصراً به عنوان پشتیبان در آنجا هستند. می‌توانید با یک Kameo تماس بگیرید تا یک حمله را انجام دهید – که می‌توانید از آن برای مخلوط کردن یا پسوندهای ترکیبی استفاده کنید – یا می‌توانید از Kameo برای کمک به فرار از یک ترکیب بالقوه مرگبار استفاده کنید. متاسفم – kombo.

این یک افزودنی هوشمند است که در مقایسه با سایر عناوین NR، طعمی متمایز به MK1 می دهد – و به طور بالقوه یک پایگاه هواداران متمایز. به ناچار تفرقه افکن خواهد بود، و برخی از ترکیبات شخصیت/کامئو در حال حاضر بسیار قوی هستند و نیاز به تعدیل اجتناب ناپذیر دارند. لایه استراتژی و عمق پیشنهادی Kameos تازه شروع به بهره برداری از آن شده است، و اگر هیچ چیز دیگری نباشد، دیدن اینکه چگونه جامعه رقابتی – اه – چگونه با این مکانیک های جدید سازگار می شود، جذاب خواهد بود.

اگر Kameos را برای یک ثانیه کنار بگذارید، چیزی که باقی می‌ماند، Mortal Kombat است. مدل‌های کاراکتر جزئیات زیبایی دارند و هر کدام دارای گزینه‌های سفارشی‌سازی هستند که می‌توانید قفل آن را باز کنید، دعوا همچنان بهترین کلاسیک از سه موضوع است، و نبردها سرگرم‌کننده هستند. هر شخصیت متمایز به نظر می رسد، و با استفاده از Kameos که رویکرد شما را تغییر می دهد، احساس می شود که بازی بیشتر از هر زمان دیگری به روی طیف گسترده ای از سبک های گیم پلی باز است. بعلاوه، این فقط احساس خوبی دارد که با دشمن در گوشه و کنار غلبه کنید. همیشه اینطور نیست؟

Krypt معامله شد و در عوض با حالت جدید Invasions جایگزین شد. این یک حالت بازی مانند بازی تخته ای جذاب است که در آن شخصیت انتخابی خود را در چند محیط آشنای MK راهنمایی می کنید. هر مرحله روی تخته یک چالش جدید دارد، مانند یک تست توان، یک نبرد، یک آموزش یا شاید حتی یک پاداش برای پیشرفت شما. محیط‌ها برای ایجاد حس جالب در این حالت بسیار کار می‌کنند، اما اگر MK1 را برای داستان بازی می‌کنید، باید مطمئن شوید که به Invasions نیز نگاه کنید. بسیار سرگرم کننده است و نباید از آن گذشت.

اگر بخواهم به این نکته توجه کنم، می‌توانم بگویم، هی، انتقال بین صحنه‌های CGI با کیفیت بالا و جلوه‌های بصری درون بازی در حالت داستانی، گاهی اوقات می‌تواند کمی واضح باشد – Tekken 7 عملاً یکپارچه بود – اما آنقدر جزئی است که به سختی قابل مشاهده است. لازم به ذکر. MK1 در مقایسه با حرکات و انعطاف‌پذیری موجود در سایر بازی‌های مبارزه‌ای محبوب هنوز هم می‌تواند کمی سفت باشد، اما طرفداران Netherealm دقیقاً می‌دانند که باید چه انتظاری داشته باشند و از قبل می‌دانند که آن را به این شکل دوست دارند.

 

در کل، MK1 یک بسته بسیار درخشان است. محتوایی که Street Fighter 6 در اوایل امسال با آن عرضه کرد را ندارد، اما آنچه در اینجا وجود دارد می درخشد. این وحشتناک، وحشیانه و فوق العاده کمپ است. این یک گام بزرگ رو به جلو برای فرنچایزی است که در خطر رکود قرار داشت. این یک مورتال کمبت کلاسیک مدرن است.

9
خلاصه

نقاط قوت

  • گرافیک عالی
  • گیم پلی بسیار زیبا
  • موسیقی دل نشین
  • داستان جذاب

نقاط ضعف

  • نبود تمام بازیکنان قدیمی
9 کوروش گیم